פארמה קולטורה היא מקום מפגש בין הירקות שאנחנו מגדלים לחוויה שירקות טריים מביאים איתם.

להכיר את החקלאי, את הגבן והדבוראי. לקבל השראה לארוחה, לערוך שולחן חגיגי באמצע הגינה. למזוג יין טוב, לאכול טרי וקרוב. ליהנות מהעונה, מה כדאי לגדל ומה רצוי שנאכל.

להשתדל כמה שפחות לזרוק ואיך כדאי לשמר, למחזר או לתת משמעות חדשה.


שואלים אותנו הרבה מאיפה הגיע השם "פארמה קולטורה"? ובכן,
פארמה - זה תרגום חופשי מאנגלית למילה חווה. 
וקולטורה - זו תרבות כפי שנהג לומר הסבא הייקה. 
ומהיום שחזרנו לגדל ירקות על המשק של סבא החלה לצמוח גם קהילה ותרבות סביבה.

מארחים בחווה

לאורך כל השנה תוך התיחסות לעונות השנה, אנחנו מקיימים בחווה מפגשים פתוחים לקהל ומפגשים פרטיים למשפחות וחברים ולמגזר העסקי. אנחנו נהנים מהקהילה הגדלה ומעודדים לבלות "בחוץ" ולהנות מהקירבה לאדמה ולאוכל שהיא מצמיחה. מהשדה לשולחן. ניתן להזמין מראש סלסלת פיקניק זוגית, סיור לקבוצות, ארוחת שף מהשדה לשולחן וסדנאות עונתיות .

עצים.png

מה אנחנו עושים?

מטפחים חנות משק 

בחנות המשק בשער החווה אנחנו מציעים מידי יום  שייקים ירוקים מהגינה, תוצרת טרייה של ירקות ופירות העונה, מאפי כוסמין ושאר מוצרי ה"מזווה" שאנחנו אוהבים במיוחד כמו שמן זית, גבינות, ביצים, אגוזים, טופו ועוד.. מאחורי חנות המשק, הגינה שלנו פתוחה ומזמינה לשבת, לבלות ולטעום. ואם אתם באיזורי החלוקה שלנו אנחנו מגיעים עם כל התוצרת עד הבית.

עצים.png

מפגישים ומצמיחים

זה נכון, ליבת העשייה שלנו כאן היא גידול חקלאי בגישה אקולוגית המבוססת על עקרונות ה-"פרמה קלצ'ר". אבל מבחינתנו היה תמיד ברור שכל זה לא יכול להתקיים מבלי ה׳משהו הנוסף׳ שצומח כאן, והוא של כולנו. תכירו ותירשמו למגזין  #LivingMatters, ותצטרפו אלינו בדרך שלנו להיות השינוי שאנחנו רוצים לראות בעולם.

עצים.png

למה אנחנו עושים את מה שאנחנו עושים?

חקלאות זורמת לנו בדם כבר 3 דורות, אבל עד שנולדה הבכורה שלנו בכלל לא היינו בכיוון.

אחרי שיצאנו מהעיר וחזרנו למשק המשפחתי שהיה נטוש עד אותו רגע, התעורר אצלנו הגעגוע לעבודת האדמה. המבנים הישנים על הנחלה הזמינו אותנו לחלום והפכו להשראה.

מאז, הגינה שלנו משכה אליה צמחים נדירים, ירקות מארצות רחוקות, צמחי מרפא מיוחדים ואנשים יוצאי דופן.
אנחנו מאמינים שפארמה קולטורה היא המודל החקלאי החדש המייצר קשר בר קיימא בין השדה לצלחת שלכם.